Pragaras Airinui Lukiškių kalėjime

 

Pirma dalis

Sveiki Vyrai, ir Moterys, kurios skaitote šį puslapį.

Šiame straipsnyje papasakosiu, kaip atrodo suimtojo diena Lukiškių Tardymo Izoliatoriuje-Kalėjime ir kokius daiktus prašyti artimųjų kuo skubiau perduoti, nes kitaip nusižudysi! Nes išbūti 23 valandas 2 m x 2 m patalpoje kur visur yra grotos – nežmoniškai sunku. Tik 1 valandą išveda pasivaikščioti į lauką į 16 kv m plytinį gardą.

Šis Lukiškių Tardymo Izoliatorius-Kalėjimas (toliau – LTI-K), kiek man yra žinoma, yra pačio griežčiausio režimo Lietuvoje.

Nuo pirmadienio iki penktadienio privalau keltis 6 val. ryto, nes atneša pusryčius. Įjungia kameroje dieninę lempą ir tu jau nepamiegosi, nes ji stipriai šviečia tau į akis. Taip esi iškankinamas ir po mėnesio laiko vaikštai kaip zombis. Pusryčiams duoda tokių rūšių košes: grikių, ryžių, perlinių kruopų, avižų. Arbatos, kartais dar pieno, retsykiais varškės, baltos duonos riekę, sviesto arbatinį šaukštelį, kartais dešros, fermentinio sūrio gabaliuką. Surašau normas. 1-a mėnesio diena, meniu: pusryčiai – perlinių kruopų košė, 200 g; duona (balta), 150 g; margarinas, 5 g; arbata su cukrumi, 200 ml; pienas, 200 ml. Nuteistasis, kuris likęs dirbti sunkius ūkio darbus – pilstyti maistą, įpila 100 ml pieno ir tada matai, kaip yra nesąžininga. Tada parašau skundą, nes šis maistas yra iš visų jūsų mokesčių mokėtojų pinigų.

Kai pavalgau pusryčius jau būna 6:20 val. Tada einu pagulėti, paskaityti kažką ar parašyti kol sulaukiu 8 val. ryto. Tada keičiasi prižiūrėtojų pamaina, jie eina per kameras ir tu turi išeiti iš kameros. Tai vadinama PRAVIERKA (patikrinimas). Kai tai daro antradienį aš jiems turiu paduoti prašymą kirptis. Kerpa 2 kartus per mėnesį ir tik trumpai. Dirba tas pats nuteistasis, pasilikęs dirbti ūkio darbus ir dirbantis kirpėju. Per dieną jis apkerpa 60 suimtųjų/nuteistųjų. Kerpa tik trumpai. Iki 4-o numerio gali apkirpti. Aš praradau visus savo viršuje augintus plaukus. Mėgdavau šonus apskusti trumpai, o viršuje palikti ilgus ir su jais formuoti šukuoseną. Deja, dabar atrodau kaip pažemintas kalinys.

Mano išėjimo į pragulą (pasivaikščiojimą 16 kv m plytiniame garde lauke) tvarkaraštis: I – 13:30; II – 7:00; III – 19:30; IV – 8:30; V – 13:30; VI – 9:00; VII – 14:40. Kaip matote, kartais iš karto po pusryčių turiu eiti pasivaikščioti ( į pragulą 1 val.), t. y.  7 val. ryto.

Antroje dalyje pratęsiu savo pasakojimą apie žiauriausią – baisiausią kalėjimą Europoje – Lukiškių TI-K, kuris pasiglemžė daug neatlaikiusių žmonių gyvybių.

Šokėjas (Kol kas dar nenusižudžiau. Laikausi iš paskutiniųjų)

Gyvenimo būdas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *