Skype
Baimė nepritapti prie bendraamžių - Patrauklusvyras.ltPatrauklusvyras.lt

Baimė nepritapti prie bendraamžių

Baimė nepritapti prie bendraamžių

Paaugliams (taip pat jų tėvams) gali kelti baimę bendraamžių daromas spaudimas atsisakyti pagrindinių vertybių. Dėl to vis jaunesniame amžiuje pradedamas seksualinis gyvenimas (dėl to vis daugiau paauglių mergaičių tampa nėsčios), eksperementuojama su narkotikais ir alkoholiu. (Dr. Benjamin Spock)

Kaip pasireiškia ši baimė „nepritapti prie bendramažių“?

Šią baimę patirintys mokiniai bet kokia kaina stengiasi laimėti draugų pagarbą. Asmenys, kurie keičia savo išvaizdą ar elgesį norėdami įtikti draugams (pavyzdžiui, pradeda rūkyti, vartoti alkoholį, įžūliai elgtis su mokytojais), dažniausiai tai daro iš baimės būti blogai vertinami aplinkinių. Kai kada dėl to išsivysto depresija. Kartais ši baimė veikia pozityviai, pavyzdžiui, kai mokinys, norėdamas patikti savo gerai besimokančiam draugui, pradeda mokytis arba įsitraukia į kokią nors naudingą veiklą.

Iš kur kyla ši baimė „nepritapti prie bendraamžių?“

Jaunam žmogui, ypač paauglystėje, kai formujasi asmenybė, draugai yra labai svarbūs. Jaunuoliai dažnai sukyla prieš savo tėvus, siekia nepriklausomybės ir – ironiška – kartu priklausomybės nuo kitų. Jiems gali padaryti labai stiprią įtaką asmenys, į kurių būrį įsitraukia, ir jie gali perimti jų manieras, kartais galbūt net nesąmoningai.

Mokiniai šiuo požiūriu yra ypač paveikūs tada, kai pradeda lankyti pagrindinę arba vidurinę mokyklą, nes būna nepakankamai susiorientavę naujoje aplinkoje. Vaikai, kurie namuose yra išsiugdę pasitikėjimą ir jaučiasi esą pakankamai stiprios asmenybės, bendraamžių įtakoms paprastai linkę mažiau pasiduoti. Alfa berniukai mokykloje jokiai įtakai nepasiduoda, tai JŲ   ĮTAKAI   VISI   PSIDUODA.

Aš gerai pamenu, kai droviai rengdavausi kūno kultūros pamokoms. Persirengti man būdavo diždiulis įššūkis. Atrodydavo, jog aš esu per kūdas. Bijodavau, jog klasiokai pasišaipys iš mano plonų rankų, įdubusios krūtinės.

Komplesuodavau taip pat dėl to, jog kaip mane priims bendraamžiai, kai įsigydavau ir apsirengdavau naujus drabužius. Kai pasidarydavau naują šukuoseną. Kai mano armėnišką pavardę skelbdavo sunkiai ištardamos mokytojos. NES BUVAU  GRYNAS  BETA, kuriam  UŽ   VISKĄ   RŪPĖDAVO  KĄ   KITI   APIE    MANE    GALVOJA.

Kaip įveikti šią baimę nepritapti prie bendraamžių?

Įvertinkite, kokią įtaką turi draugai jūsų mokymuisi, asmeniniam gyvenimui, nuostatoms. Ar ta įtaka pozityvi? Kokia kaina jūs trokštate būti mėgstami? Jei esate mokinys, mokymasis mokykloje galima sakyti, yra jūsų darbas. Nejaugi norite, kad kiti sugadintų jūsų ateitį?

Po 5-6 metų draugai, kuriems jūs taip trokštate padaryti įspūdį, tikriausiai jau eis kitu negu jūs keliu. Tačiau sprendimai, kuriuos padarysite jų veikiami, gali dar ilgai jus veikti ir įtakoti jūsų gyvenimo kokybę. Iš tikrųjų tai, ką jūs darote, jūsų draugams rūpi mažiau nei jūs įsivaizduojate. Daugumai žmonių labiausiai rūpi jie patys arba tai, ką apie juos galvojate jūs.

Gera yra tokia draugystė, kai draugai veikia vienas kitą pozityviai (stumiai vienas kitą į viršų). Sportuoja, mokosi, dalyvauja kokio nors klubo veikloje.

Alfa berniukui nereikia iš niekeno pripažinimo. Jam reikia tik iš vieno žmogaus pritarimo – tik iš  PAČIO   SAVĘS.

Nebijokite nutraukti jums neigiamą įtaką darančią draugystę ir nebijokite, ką pagalvos draugai arba šeima. Aš pats buvau išvalęs visus facebook draugus, nutraukiau daug draugysčių su draugais, kuriems stengdavausi tik įtikti. Perėjau gyventi su geriausiu savo draugu – Alfa Vyru, su kuriuo mes vienas kitą motyvuojame ir siekiame rezultatų, tobulėjame.

Nebijokite nutraukti bendravimo su šeimia, giminėmis, kurių įtaka yra jums neigiami. Dažnai močiutė, senelis, mama ar tėvas prieštarauja tavo hobiui ar pomėgiui. Jie nori jog tu kitką darytum. Gyvensi pagal jų norus – Beta. Gyvensi pagal savo svajones – ALFA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jei esate tėvai, supratingai, o ne teisdami išklausykite vaikus, kai šie pasakoja apie draugus, bet kartu tvirtai laikykitės savųjų vertybių. Jūsų užduotis padėti savo sūnui ar dukrai atsirinkti draugus.

Pagirkite savo vaikus už teisingus sprendimų priėmimus (labai svarbu berniukams – pripažinimas). Pagirkite, jog jie priimė puikų sprendimą nebedraugauti su neigiamą įtaką darančiu draugu.

Rekomenduojama Mantra: Aš esu aš arba Tikri draugai priims mane tokį, koks esu.

Ir NUSTOKITE   KREIPTI   DĖMESĮ   Į   KITUS ŽMONĖS, IR KĄ JIE PAGALVOS ARBA PASIRODYSITE   JIEMS   NEVYKĖLIS.

Jūs esate savo gyvenimo kalvis, o ne klasiokas.

Šokėjas

Patarimai

1 komentaras

  1. Buves nevykelis.:

    Seniau buvau pastumdelis bet poto susiradau 1 drauga kuris buvo tikraj draugas o ne kazkoks klasiokas su kurio iki dabar bendrauju, reikia tiesiai ir lietuviskai byby det ant tu klasioku ir jie prades bendraut normaliau ir seip nereikia tik lyst i subine nes bus dar blogiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

  • Krepšelis

  • PRENUMERUOK Tiesiogines Transliacijas

  • >
    Registruokis seminarui!
  • Kaip Pasitikėti Savimi – Turėti Milijardierių Klientų ir Svajonių Moterį