Kurį laiką laužiau galvą kaip susijęs savęs fizinis tobulinimas su geresne psichologine savijauta ir kaip šis ryšys veikia bendravimą su nepažįstamais žmonėm. Nemokėjau to tiksliai apibrėžti, nors, kad toks ryšys yra ir, kad jis paveikia aplikinius dar nespėjus prasižioti, nei neabejojau. Netikėtai viską į savo vietas sustatė vienoje knygoje atrastas skyrelis būtent apie tai, iš kur ateina pasitikėjimas savimi. Iškart perspėju – gyvenimo naujokams, dar tik pradedantiems save tobulinti, ir nieko bendro neturintiems su sportu žmonėms, šios mintys gali pasirodyti ginčytinos. Na ir tegul. Ateis laikas ir jūs suprasit, kad visą tą laiką tai buvo jūsų viduje, tik jūs tai visada neigėte. Taigi:
DALINĖ PILNATVĖ
„Mes paverčiame save arba apgailėtinais, arba stipriais. Tam įdėtas darbo kiekis yra tas pats.”
– Carlos Castaneda.
Dauguma iš mūsų yra susitaikę su savo gyvenimo daline pilnatve. Dalinė pilnatvė gali pasireikšti daugybe formų- dažniausiai galime išgirsti save sakant:
„Aš tiesiog neesu [ lieknas, greitas, stiprus, raumeningas ir t.t ]. Tiesiog jau taip yra.”
„X Y Z neturi reikšmės. Tai nėra taip jau svarbu.”
Dažnai taip yra sakoma, kad būtų rastas pateisinimas, dėl kažko, egzistuojančio objektyvioje tikrovėje, ko žmonės mano, negalintys pakeisti.
Paradoksas, kad beveik viską, apie ką taip yra sakoma, pakeisti GALIMA.
O dar svarbiau- motyvacija pakeisti fizines savybes yra visai ne kūniškos prigimties.
2007m Eden Pagan, valdantis 30 milijonų USD per metus uždirbančią santykių konsultavimo imperiją, interviu metu buvo paklaustas: „Koks yra greičiausias būdas pagerinti savo VIDINĮ pasitikėjimą, žavesį ir patrauklumą moterims?”
I šį klausimą santykių konsultavimo imperijos galva atsakė paprastai: „Gerinkite savo IŠORINĮ patrauklumą.”
Taigi, jei norite labiau pasitikėti savimi ir daryti geresnį įspūdį, o ne tik pasikliauti lengvai sutriuškinamu pozityviu mąstymu ir savitaiga, išmokite bėgti greičiau, pakelti daugiau ar numesti „padangą” nuo pilvo. Toki rezultatai yra išmatuojami, matomi, palyginami ir darosi aišku- jūs nebegalite sau sumeluoti, nebegalite jų ignoruoti, jų buvimo nebegali užginčyti aplinkiniai. Todėl tai ir kelia pasitikėjimą savimi. Tampate kažkuo didesniu už jus supančius konkurentus.
Richardas Bransonas į klausimą „Kaip jums pavyksta tapti produktyvesniam?” atsakė vienu žodžiu: „Mankštinantis.”
Filosofo Rene Descarteso proto ir kūno atskyrimas yra neteisingas. Jie tarpusavyje susiję. Imkite preciziškai keisti savo fizinę realybę ir, tarsi domino efekto paveiktas, pasikeis jūsų vidus.
KAIP PAJUSTI PILNATVĘ
Jūs beveik visada galite valdyti savo kūną. Bet tik retai kada tai ištikro darote. Tiesiog dėmesio sutelkimas į kažkurią pamatuojamą jūsų fizinių savybių dalį gali padėti jums išvengti tapti kažkuo, kieno savivertė priklauso nuo dalykų, kurių negalite kontroliuoti.
Nesiseka darbe? Problemos įmonėje? Kažkoks idiotas sunkina jums gyvenimą? Nepavyko susipažinti su patikusia mergina? Jeigu po viso to jūs nuplauksite per baseiną dešimt kartų daugiau per jo ilgį arba nubėgsite kilometrą pora sekundžių greičiau nei jūsų įprastas laikas- ta gyvenimo diena taps puikesnė, nei betkuri buvusi iki tol. Darant tai, ką kažkada manei esant neįmanoma, pradedi suvokti, kad ir kiti „neįmanomi” dalykai yra „įmanomi”.
Kontroliuodami savo kūną atsisėdate į savo gyvenimo vairuotojo sėdynę.
Atsisakykite susitaikyti su daline pilnatve. Ženkite dar toliau: paimkite rašiklį ir sudarykite sąrašą visų dalykų, egzistuojančių fiziniame pasaulyje, kurių atsižadėjote, manydami, kad to nepajėgiate. O tada paklauskite savęs: jei man negalėtų nepasisekti, kurioje srityje norėčiau būti išskirtinis? Apibraukite šias tikrasias alternatyvas. Šis sąrašas, šie apibrėžti apskritimai, įdėmiai žvelgiantys į jus, yra jūsų planas susikurti visiškai naują gyvenimą, jau nekalbant apie patrauklesnį kūną. Niekada nevėlu iš naujo save atrasti.
Kompiuterinių sistemų genijus Alan Kay kartą pasakė: „Geriausias būdas numatyti ateitį yra ją išrasti.”
Taigi, nuo ko pradėsite JŪS?
BLOGIS