Skype
Kaip nebijoti konkurencijos? - Patrauklusvyras.ltPatrauklusvyras.lt

Kaip nebijoti konkurencijos?

Kaip nebijoti konkurencijos?

Geriausias būdas paskatinti žmones yra sudaryti sąlygas jiems varžytis.( J.Watson Jr. Buvęs IBM korporacijos vadovas)

Kokiais požymiais pasižymi konkurencijos baimę turintys žmonės?

Konkurencijos bijantys žmonės vengia darbų ir projektų, kuriuose aiškiai yra apibrėžti tikslai ir normos. Jie nemėgsta būti lyginami ir nemėgsta varžytis su bendradarbiais ar verslo konkurentais. Ilgesnį laiką dirbdami konkurencingoje aplinkoje, jie gali netekti pasitikėjimo savimi ar net susirgti (depresija, nerimo sutrikimu). Bet yra ir tokių žmonių, kuriems konkurencija išeina į naudą: bijodami pralaimėti, jie dirba daugiau, mokosi ar kitaip tobulėja ir daugiau už kitus pasiekia.

Iš kur kyla ši baimė?

Konkurencija yra užprogramuota žmogaus genuose, nes, norėdamas išgyventi, jis visą laiką turėjo konkuruoti (nors iš dalies mūsų protėviams išgyventi padėjo ir veikimas komandoje bei bendradarbiavimas). Taip pat galima sakyti, kad konkurencija padėjo užkariauti pasaulį. Kad mumyse dar negimusiuose yra konkurencijos pradai, parodė gimdoje besivystančių dvynių stebėjimai – buvo nufotografuota, kaip jie tarpusavy kovoja dėl vietos gimdoje.

Visuomenėse, kur labai vertinama užimama padėtis, labai svarbu būti Nr.1. Ši baimė gali būti susijusi su baime būti atstumtam (kai kurie žmonės net loto atsisako žaisti, kad tik netektų patirti pralaimėjimo, o ką jau kalbėti apie: „prieiti ir užkalbinti nepažįstamą merginą“) ir baime būti komandoje. Beje, yra žmonių, kurie konkurencijos vengia nenorėdami sumenkinti savęs, būdami nugalėti kitų.

Kaip įveikti šią konkurencijos baimę?

Pirmas dalykas, į ką turėtų atkreipti dėmesį Alfa Vyras – ieškoti būdų kaip bendradarbiauti su konkurentais. Kaip filme Krikštatėvis, Al Pacino pasakė: „Niekada nesmerk konkurento – priešo, nes pyktis aptemdo protą“. Jeigu sugebėsi rasti būdų bendradarbiauti, tu ne tik labiau atsipalaiduosi, bet dar ir geresnių rezultatų pasieksi. Taip pat mažiau nervų išeikvosi, pasiskirstysi rinką su „konkurentu“, abu uždirbsite. Tačiau tokie dalykai galimi, kai esate abu „stambūs“ ir įtakingi žmonės.

Jeigu neina bendradarbiauti, greičiausiai bus, kad nesugebi rasti būdų kaip bendradarbiauti, tuomet varžykis ten kur reikia. T.y sportas, kontraktų pasirašymas, o tuo tarpu varžantis dėl bendradarbio ar giminaičio dėmesio tai nelabai svarbu.

Pirmiausia varžykitės su savimi. Užsibrėžkite sau tikslą nuolatos tubulėti, kad ir mažais žingsneliais. Didi pergalė aplenkti save, maža – aplekti kitą.

Jei labai bijote atrodyti juokingi pralaimėję varžybas, įvertinkite savąjį Aš ir savigarbą. Ar nežiūrite į pralaimėjimą per daug asmeniškai? Dirbtinis išdidumas nieko vertas.

Jeigu jums nuolatos tenka konkuruoti, išmokite komandinio darbo ir pagarbos kitiems. Jei esate komandos dalis, girkite ir kitus, kad komanda pajustų kolektyvinį pasididžiavimą. Ir būtinai išmokite pralaimėti – jau vien dėl to, jau vien dėl to kad tai padeda daugiau sužinoti apie savo charakterį ir save.

Varžykitės tam, kad pasiektumėte geresnių rezultatų darbe ir savo pomėgiuose, bet ne tam kad ką nors įrodytumėte ar kitą sumenkintumėte. Deja, pastaruoju keliu nueina nemažai žmonių. Ir nors jiems gali pavykti, pavyzdžiui, pralenkti kitus darbe, bet kaina už tai per didelė: sužalotas asmeninis gyvenimas, artimų ryšių nutrūkimas ir pan. Nesmerkite žmonių, kurie labai mėgsta konkuruoti. Nors jų asmeninis gyvenimas ir nuostatos neatitinka jūsiškiui, visuomenei jie yra naudingi, nes daug padaro pažangai.

Tegul jūsų mintys būna pozityvios. Tyrimai parodė, kad optimistiškai mąstantys draudimo agentai per pirmuosius darbo metus pardavė 29 procentais daugiau draudimo polisų negu jų pesimistiškai mąstantys kolegos, o antraisiais metais netgi 130% daugiau.

Sveika konkurencija – tai sąlyga pagaminti geresnį produktą, jį išskirti. Tai galimybė ugdyti ryžtingesnę ir sumanesnę asmenybę.

Rekomenduojama Mantra: Ko gi aš bijau?

Jei pažvelgtume kitu kampu

„Mūsų gyvenimas“ – tai begalinė kova. Mes pradedame kovoti tada, kai suskamba žadintuvas ir turime įveikti diždiulį norą dar bent kiek pamiegoti, nuo kūdikystės iki mirties stengiame pralenkti kitus. Tai darome mokykloje, vėliau darbe. (Citata iš Alfie Kohno knygos No Contest: The Case Against Competition)

Šokėjas

Patarimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

  • Krepšelis

  • PRENUMERUOK Tiesiogines Transliacijas

  • Kaip Pasitikėti Savimi – Turėti Milijardierių Klientų ir Svajonių Moterį

  • Greitas Pickup Nuo Priėjimo iki Sugundymo 2024-09