Skype
Kaip prašyti didesnio atlygio ar paaukštinimo darbe? - Patrauklusvyras.ltPatrauklusvyras.lt

Kaip prašyti didesnio atlygio ar paaukštinimo darbe?

Kaip prašyti didesnio atlygio ar paaukštinimo darbe?

Baimė prašyti paaukštinimo tarnyboje gali būti tokia pat didelė kaip baimė, kurią jaučiame eidami traukti dantis. (Detroito žurnalistė Jennifer Bott)

Šios baimės „paprašyti didesnio atlygio ar paaukštinimo darbe“ kamuojami žmonės nedrįsta paprašyti aukštesnio posto tarnyboje arba didesnio atlyginimo. Vieni bijo nerasiantys tinkamų židžių arba viršininko reakcijos į tokį prašymą, kiti jaučiasi esą to neverti arba mano, kad įmonei tai gali būti per didelės išlaidos. Toks asmuo tam tikra prasme nėra labai geras darbuotojas – jei liks dirbti toliau už tą atlyginimą, labai tikėtina, kad jis bus mažiau iniciatyvus ir mažiau padarys (nes nebus motyvacijos). Aš dirbu tiek, o man sumoka tiek??? Nafikkk…??(atsiprašome už „žargonizmą“)

Dauguma žmonių, netgi tie, kurie yra verti to, nemėgsta savęs girti, nes nuo mažens yra mokomi kuklumo. Yra ir tokių, kurie bijo sulaukti neigiamo atsakymo arba net išgirsti, kad jie nesusitvarko su savo darbu. Paradoksalu, bet yra žmonių, kuriems prašyti paaukštinimo trukdo arogancija – jie yra įsitikinę, kad yra verti daug daugiau, negu darbdavys gali duoti.

Jei jūs vengiate prašyti aukštesnio posto arba didesnio atlyginimo, gali būti, kad jūsų įgūdžiai ir darbo etika nėra pakankamai aukšto lygio ir šioje srityje dar turite tobulėti, kad bijote savo viršininko arba jums trūksta iniciatyvos ir drąsos.

Taigi kaip paprašyti didesnio atlyginimo arba paaukštinimo?

Jeigu manote, kad esate verti didesnio atlyginimo, pasiryžkite. Jei jūs nepasirūpinsite savimi, tai kas gi tai padarys? Mažai kas iš mūsų turime „agentus“ ir „viešųjų ryšių atstovus“.

Sužinokite, kiek uždirba kiti panašiose darbovietėse dirbantys žmonės, kokia yra jūsų įmonės skatinimo ir paaukštinimų politika. Galbūt jis tai daro tam tikrais metų laikotarpiais. Paprašykite viršininkų prieš 1-2 dienas, kad paskirtų jums susitikimo datą. Laikykite tai svarbiu pokalbiu, prieš jį susikaupkite.

Netinka pokalbį pradėti tiesiai šviesiai pasakant: „Aš nusipelnau didesnio atlyginimo“. Galbūt jūs tikrai nusipelnote, bet pasaulyje ne viskas teisingai sutvarkyta. Taip pat netinka aiškinti, kodėl jums reikia daugiau pinigų; jūsų darbdaviui tai mažai rūpi. DARBDAVIUI  RŪPI, KOKIĄ TU VERTĘ GALI DUOTI FIRMAI.

Kalbėkite apie savo darbą, jo naudą įmonei. Komunikuokite tokia kalba, kuri būtų naudinga jūsų viršininkui.

Pokalbis turėtų veikiau priminti derybas, o ne prašymą pakelti atlyginimą. Jūs teikiate paslaugas už kurias prašote tiesiog geros kainos (nes gerbiate save)

Jei įmonė tuo metu atlyginimo pakelti negali, derėkitės dėl kitų dalykų – kompensacijos už iniciatyvumą, teisės įsigyti įmonės akcijų, papildomų atostogų arba galimybės mokytis.

Jei atlyginimas nebus pakeltas, neparodykite viršininkui nepasitenkinimo ir toliau gerai dirbkite (čia tas pats kas negavus merginos numerio ar bučinio. Nukreipkite temą ir jūdėkite toliau bei grįžkite vėl prie to pačio). Šefas jau galvoje turės, jog jums REIKIA didesnio atlygio ar aukštesnio posto, todėl anksčiau ar vėliau jis jums duos.

Kaip paprašyti aukštesnio posto?

Prašyti aukštesnio posto gali būti lengviau negu didesnio atlyginimo, nes gavę neigiamą atsakymą, galėtumėte kalbėtis dėl atlyginimo.

Jei manote, kad esate pasiruošęs imtis didesnės atsakomybės, duokite tai suprasti darbdaviui. Tai bus įrodymas, kad esate pasiruošęs augti kartu su įmone.

Stenkitės tai daryti tokiu būdu, kad susidarytų įspūdis, jog ką nors siūlote, o ne reikalaujate. Kitaip tariant, kad įmonė, jus paaukštindama, ką nors laimės.

Užsiminkite apie savo numatomas naujas iniciatyvas. Darbdaviai mėgsta „gyvus“, iniciatyvius vadybininkus, o ne mirusius lavonus, kovojančius tik dėl „popiergalio“ už kurį parduotuvėje gali nusipirkti apelsinų.

Šaltinis: Jack Griffin, How to say it at work, Prentice Hall

Šokėjas

Patarimai

2 komentarai

  1. Rokas:

    Rekomenduoju ištaisyti klaidas straipsnyje. 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

  • Krepšelis

  • PRENUMERUOK Tiesiogines Transliacijas

  • >
    Registruokis seminarui!
  • Kaip Pasitikėti Savimi – Turėti Milijardierių Klientų ir Svajonių Moterį