Skype
Kaip reaguoti teigiamai į kritiką? - Patrauklusvyras.ltPatrauklusvyras.lt

Kaip reaguoti teigiamai į kritiką?

Kritikoje surask grūdelį tiesos, ją apmąstyk ir pasinaudok. (Don Sutton)

Aplinkinių žmonių pasakytos kritinės pastabos šiek tiek žeidžia kiekvieną iš mūsų. Tai yra mūsų prigimtis, gintis, kai „kas puola“. Taip pat pastebėti tik blogus dalykus, už kuriuos galima pakritikuoti. Todėl dauguma žmonių dažniausiai pastebi tik neigiamas puses jūsų darbo, neįvertindami teigiamos. Tiesiog tai yra kiekvieno mūsų prigimtis. Tam individui, norinčiam pasakyti pliousus už jūsų darbą, reikia gerai pagalvoti už ką, o štai minusus jis greitai ras.

Yra daug žmonių, kure į kritiką reaguoja per jautriai, jog jie pamiršta ir kiek įmanoma vengia situacijų, kuriose gali būti kritikuojami. Kad išvengti kritikos, jie praleidžia geras progas siekti didesnių aukštumų darbe, bijo eksperimentuoti tvarkydami namų aplinką arba pasirinkdami drabužius. Ne retai tokie žmonės pradeda teisintis dar prieš tai, kai išgirsta kritiką.

Kodėl norisi jautriai reaguoti į kritiką?

Žmogus iš prigimties yra apdovanotas gynybiniais psichologiniais psichiką saugančiais mechanizmais. Kai kurių žmonių šie mechanizmai veikia kaip šarvai, kartais bandoma atstumti absoliučiai viską, kas jų kelyje pasitaiko. Šį savisaugos mechanizmą skatina tai, kad mūsų visuomenėje daugėja negatyviai nusistačiusių žmonių, kurie pripažįsta tik triuškinamąją kritiką, kai iškeliami tik neigiami dalykai, visai pamirštant teigiamus.

Kitą vertus, visiškai kritiką atmetantis savisaugos mechanizmas mums kenkia, nes bijodami išgirsti tiesą, mažiname tobulėjimo ir teigiamų pokyčių galimybes. Iš kritikos galime turėti naudos, tik reikia mokėti priimti ją kaip naudingą savęs tobulinimo įrankį. Žmogui yra būdinga į kitus žvelgti kritiškiau, negu į save. Iš kaimynų mes laukiame didesnio draugiškumo savo atžvilgiu, negu patys parodome.

Kaip įveikti kritiką?

Išmokite skirti destruktyvią ir konstruktyvią kritiką. Pirmas sakinys, kurį turėtumėte ištarti išgirdę kritišką pastabą, turėtų būti: „Ačiū seni už komplimentą“. Tada pasitraukite į šoną ir išnagrinėkite gautą pastabą. Priimdami kirtiką, mes stipriname charakterį, tobuliname ir kontroliuojame savajį Aš.

Nepriimkite asmeniškai. Dažniausiai kritika nėra nukreipta asmeniškai į jus. Kritikuojamas yra jūsų produktas ar paslauga, kelnių dydis, plaukas stovintis pakaušyje. Žinokite, jog yra dayg žmonių, kurie kitus kritikuoja dėl to, jog patys jaučiasi nelaimingi ir nori išlieti savo nepasitenkinimą ant kitų.

Jeigu jus kritikuoja, vadinasi esate dėmesio centre ir jūsų dar nepamiršo. Džiaukitės, jog parašo komentarą ir pastabą, vadinasi dar rūpite kažkam.

Negatyvią kritiką verskite reaktyviniai degalais siekti tikslo ir įrodyti, jog jūs teisus (baimė arba pyktis, kuriuos jaučiate kritikuojami, skatina atitinkamų hormonų gamybą, o kartu ir papildomos energijos gamybą. Jeigu jūsų nekritikuotų, neturėtumėte kur tobulėti ir reikėtų pačiam daug ieškoti.

Žinokite, kad kuo didesnės sėkmės pasieksite, tuo dažniau būsite kritikuojami. Kritika yra ženklas, kad jūs ir jūsų idėjos yra dėmesio centre.

Jeigu kritikuojate kitus, pirmiausia iškelkite jų gerus darbus. Mes mėgstame žmonės, kurie mėgsta mus. Norite susidraugauti su tuo žmogumi ir nesusipykti – įvertinkite jo pasiekimą. Vėliau parašykite minusus ir kur turėtų patobulėti.

Na o desertui, keletas ledų šios vasaros orui. Man parašė:

„Sveikas,

Kaip matau, tesi savo nesamoningus kursus, kurie neduoda jokios naudos, kaip kad ir tavosios knygos. Daug pilstai iš tuščio į kiaurą, tačiau naudos tame nėra jokios. Jei save laikai lektorium, kuris imtų tokias sumas už nevertingą informaciją, tai ką aš žinau. Tu esi apgavikas, kuris naudojasi nevykeliais, kurie nori nusipirkti tą, kas nėra nuperkama.
Ir iš viso, tu bent jau moki Valstybei už šitą savo nešvarų versliuką?“

Pagarbiai,
kritikas

Aš atsakiau:

„Sveikas, senuk! Ačiū už nuostabų komplimentą, jis taip mane užmotyvavo, tu toks vyras, tikras motyvatorius, galingas komunikatorius.

Aš net nedvejoju tavo įtaka moterims ir kitiems žmonėms. Ir vardas tavo įdomus, pirmą kartą girdžiu tokį . Taip, aš savo „nešvarų versliuką“ moku valstybei kiekvieną mėnesį sveikatos draudimą, sodrai, ir pajamų mokestį, gal norėtum jog ir tau procentą pravesčiau? parašyk, nesikuklink “

Jūs kaip Alfa Vyras, turite stengtis kuo mažiau save apsaugoti. Nes norėdami įrodyti ir prieštarauti žmogui, kuriam trūksta smegenų, be reikalo skirsite savo brangų laiką ir tik sugaišite. Alfa Patinas niekada nesuabejoja savo vyriškumu ir sėkme!!! Ir tai reiškia tikrasis vidinis gilus pasitikėjimas savimi, nesvyruojantis nuo niekeno.

Good Luck,

Tavo, kolega, Šokėjas.

Straipsnį rašydamas rėmiausi: Elbert Hubbard, Elberts Hubbard`s Scarp Book, Firebird Press. Jis rašo: „jeigu norite išvengti kritikos, nieko neveikite, nieko nesakykite, o dar geriau būkite niekas”

Patarimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

  • Krepšelis

  • PRENUMERUOK Tiesiogines Transliacijas

  • >
    Registruokis seminarui!
  • Kaip Pasitikėti Savimi – Turėti Milijardierių Klientų ir Svajonių Moterį