Skype
Kodėl patarimas „būk savimi“ yra visiškai bevertis - Patrauklusvyras.ltPatrauklusvyras.lt

Kodėl patarimas „būk savimi“ yra visiškai bevertis

Neretai išgirsi patarimą – būk savimi ir viskas bus gerai. Bet ką iš tikrųjų reiškia būti savimi? Kuriuo savimi? Ar būti tuo, kuris tingi anksti ryte keltis? Ar tuo, kuris dėl tikslo gali padaryti viską? O gal tuo, kuris keičia savo nuomonę, kad tik pritaptų prie chebros? Ar vis dėlto tuo, kuris kiekvienoje situacijoje bando išpešti naudos sau?

Tiesa yra tokia, kad skirtingose aplinkose mes elgiamės skirtingai. Vienaip elgiamės šeimoje, kitaip mokykloje ar universitete, vienaip prieš mamą, kitaip prieš įmonės CEO, vienaip srityje, kurioje jaučiamės stiprūs (pvz., krepšinis), kitaip srityje, kurioje neturim žalio supratimo (pvz., kvantinė mechanika) – ir atvirkščiai, vienaip artimų draugų kompanijų, kitaip tarp visiškai nepažįstamų, vienaip su draugėmis, kitaip su pirmą kartą matomomis panomis, vienaip su simpatiškomis, kitaip su ne tokiomis patraukliomis. Jei skirtingose aplinkose elgiamės skirtingai, taip kaip žinoti, kada mes iš tikrųjų esame savimi? Ir ar įmanoma nustatyti, kuri yra tikroji „buvimo savimi“ būsena?

Dažnai merginos sako, kad jei vaikinas nori suvilioti merginą, jis turi būti savimi. Bullshit. Būdamas savimi dar nei vienas vaikinas nesuviliojo jokios merginos. Kai tau kokia pana krenta į akį, tai atrodo, kad dėl jos gali padaryti viską. Ir ypač santykių pradžioje tu neriesi iš kailio, stengiesi pasirodyti jai iš geriausios savo pusės, kad tik jau patiktum, kad tik ji pamatytų, koks tu šaunus (ir aš nekalbu apie padlaižiavimą). Jei tu stengiesi merginai padaryti įspūdį (pasirodyti iš geriausios pusės, kokia ji bebūtų), tu jau nesi savimi. Tu tiesiog elgiesi pagal situaciją, kad išpeštum sau naudos – suviliotum merginą. Bet ar tu visada kiekvienoje situacijoje ieškai sau naudos? Nebūtinai.

Kodėl merginos sako, kad vaikinai turėtų „būti savimi“? Nes joms nepatinka žaidimai, būdai, metodai. Joms nepatinka mintis, kad kažkas su jomis žaidžia. Jos nori manyti, kad viskas vyksta savaime. Kad viskas vyksta natūraliai. Kad vaikinai jas vilioja natūraliai. Su retomis išimtimis, „savaime“ gyvenime niekada nebūna. Niekada.

Buvimas savimi beveik visada yra nedrąsių vaikinų pasiteisinimas. „Aš noriu būti savimi ir kad merginos taip pastebėtų ir vertintų. Todėl būsiu čia ramiai kamputyje ir lauksiu, kol kokia prie manęs prieis.“ Aišku, kad jokia taip ir neprieina. Paskui tokie vaikinai skundžiasi, kad merginoms nerūpi geri, nuoširdūs vaikinai, kurie nelenda prie merginų.

„Būk savimi“ yra nieko vertas pasakymas. „Būk savimi“ reiškia „būk niekuo“. Jei kiekvienas iš mūsų būtume savimi (jei taip apskritai įmonoma), gyvenime nieko nepasiektume. Siekiai, tikslai atsiranda iš supratimo, kad kažko trūksta. Jų įgyvendinimui reikia imtis veiksmų, keisti save. O savęs keitimas, tobulėjimas iš principo prieštarauja „buvimui savimi“.

Mano patarimas tau – būk ne savimi, o geriausia savo paties versija – nenustygstantis vietoje, siekiantis daugiau nei kiti, drąsiai pasitinkantis gyvenimo iššūkius. Girdėjai? Būk geriausia savo paties versija.

Patarimai

5 komentarai

 1. Nuo 19 metu pradejau „nebebuti savimi”, dabar nebunu savimi ir nezadu buti, nes pastoviai iseinu is komforto zonos ir neketinu to mesti :). Naujai formuojami, nenaturalus igudziai, veliau tampa – tavo naturalia puse :).Naujam igudziui suformuoti, dirbant kasdien zmogui reikia minimaliai 21 dienos.

 2. Nerijus:

  Buk savimi reiskia parodyk save koks tu esi.nemeluoti sau. Jus kalbate apie mela sau. Jei tu nesi vakareliu siela tai ir neapsimetinek tokiu, megsti sportuot, sokt, esi puikus fizikas, kompiuterastas ar informatikas uzburk ja tuom kas esi tai ka moki daryti geriausia, rask buda buti isskirtiniu. Vienkartinis seksas zudo netik tave, bet ta moteri nes lytinio akto metu jus susiejat dvasiskai energetiskai ir tt. Tavo kunui, emocijoms velniop,kad tavo smegenine ja pamirso. Tu ja visada tampaisi su savimi. tad gyvenime ieskokit ilgalaikiu santykiu. Man ziauru matyti klubuose tuzinus „alfamenu” kurie kaip tobuli robotukai atkartoja savo mokytojus. Ismokyt zaisti ir zaveti savo turimomis vertybemis ir tai darykit nevienadieniams santykiams. mano nuosirdus palinkejimas, jums. nebukit, tokie suzaloti zmones kai n,. straus mysteri ir daugelis kitu

 3. Dominykas:

  Ne, viskas čia suprantama. Esmė aiški. Man iš tiesų patiko tavo mintis, Airinai, kad skirtingose vietose mes esame skirtingi ir neaišku kuris tas „tikrasis aš”. Pastebėjau tai ir savo gyvenime. Tačiau tas pasakymas „būk ne savimi” galbūt skamba kiek per šiurkščiai, kategoriškai 🙂 kiti kažką ne taip pagalvoja. Nerijau, Mes esame savimi, tuo pačiu siekdami būti sau geriausi, galime tobulėti pagal alpha vyro šabloną tuo pačiu išsaugodami savo individualumo prieskonį. Tai nėra kažkoks alfamenų robotų konvejeris, o vienas iš kelių vyrui tapti vyrišku, o tai reiškia būti savimi 🙂

  • Dominykai, čia yra ne mano straipsnis. Straipsnio autorius Colombo. Jo nuoroda yra apačioje striapsnio :). PAdėkokime jam už puikų straipsnį.

   • Dominykas:

    Tada dėkojame Colombo 😀 o tau už kitus straipsnius 🙂 ir apskritai dėkojame visiems. Visi šiame puslapyje paliekame kažką savo gero, dalinames patirtimi 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

 • Krepšelis

 • PRENUMERUOK Tiesiogines Transliacijas

 • >
  Registruokis seminarui!
 • Kaip Pasitikėti Savimi – Turėti Milijardierių Klientų ir Svajonių Moterį