Skype
Pirmo įspūdžio svarba bendraujant su moterimi - Patrauklusvyras.ltPatrauklusvyras.lt

Pirmo įspūdžio svarba bendraujant su moterimi

Dar vienas naujo patrauklusvyras.lt nario Aramio straipsnis 🙂

„ Niekada neturėsi antros progos padaryti gerą pirmą įspūdį.“ – Coco Chanel

Sveiki, skaitytojai. Šį kartą panagrinėsime neišvengiamą bendravimo su moterimi dalį –  pirmą įspūdį. Kitais žodžiais kalbant, – moters nuomonę apie vyrą, kurią nulemia pirmasis jų kontaktas.

Kodėl svarbu sudaryti gerą pirmą įspūdį?

Pirmas įspūdis apie žmogų didžiąja dalimi pasąmoningai išlieka labai ilgą laiką. Norint jį pakeisti reikia daug pastangų. Todėl pirmojo kontakto su moterimi metu pasirodžius teigiamai ir atraktyviai, šansų ją suvilioti padaugėja kelis kartus. Svarbu pažymėti, jog pirmojo įspūdžio reikšmė būdinga visų žmonių, ne tik priešingų lyčių, bendravimui.

Ilgą pirmojo įspūdžio išlikimo pasąmonėje laiką įrodė psichologų komanda iš Kanados, Belgijos ir Jungtinių Valstijų. Jie teigia, kad pirmo kontakto metu susidaryta nuomonė apie kitą žmogų labai ilgą laiką dominuoja vėlesnių kontaktų metu susidarytos nuomonės atžvilgiu. „Įsivaizduokite, jog susipažįstate su nauju bendradarbiu ir jis jums pasirodo atstumiantis. Po kelių savaičių sutinkate jį klube ir pabendravę pamatote, kad jis malonus vaikinas. Tačiau jūsų smegenys šį malonų įspūdį susieja su klubo kontekstu, o bendras vaizdas išlieka neigiamas.“ – teigia tyrimo vadovas Bertram‘as Gawronski‘s. Trumpiau tariant, jums pasąmoningai peršasi nuojauta, kad naujas kolega malonus tik klube, o darbovietėje jis vėl bus atstumiantis.

Pirmas įspūdis uždeda savotišką štampą ant naujo mūsų gyvenime žmogaus ir kitų susitikimų metu mes pasąmoningai tikimės tokio paties jo įvaizdžio. Jei tikėjimasis nepasiteisina, mūsų pasąmonė tai traktuoja kaip „išimtį iš taisyklės“ ir neleidžia pakeisti nuomonės – pirmoji nuomonė dominuoja naujų nuomonių atžvilgiu.

Kalbėdami bendravimo su moterimis tema, galime įsivaizduoti situaciją.

Klube jūs pamatote gražią patinkančią moterį. Prieinate prie jos ir bandote sužavėti. Darote tai neužtikrintai, jūsų kūno kalba ir balso intonacija išduoda baimę. Kadangi šie du aspektai turi didžiausią poveikį kito žmogaus pasąmoningam įspūdžiui apie jus, moters pasąmonė užfiksuos, kad esate bailys ir šansai ją suvilioti bus prarasti.

Kitą dieną klube vėl sutinkate tą pačią moterį ir nusprendžiate bandyti dar kartą. Šį kartą bendraujate drąsiai. Moteris, ko gero, nustebs, kad taip pasikeitėte, tačiau pasąmonė jai primins blogą pirmą įspūdį, kuris užgoš gerą naują nuomonę, o Jūsų galimybės ją sužavėti vėl bus prarastos.

Peršasi išvada, jog norint gauti moterį, reikia sudaryti kuo geresnę pirmą nuomone, kuri jums tarnaus tolimesniame bendravime su ja bei vengti nesėkmės šiame procese, nes tai palaidos jūsų viltis.

Kaip pakeisti pasąmonėje įsitvirtinusį pirmąjį įspūdį?

Pasak Bertram‘o Gawronski‘o, jei nauja nuomonė bus įtvirtinta daugelyje kontekstų, pirmas įspūdis pamažu neteks savo galios. Pakalbėsime apie neigiamo įspūdžio pašalinimą iš pasąmonės, nes jei įspūdis geras, jis nekelia jokių probleminių klausimų ir apie jo keitimą neverta kalbėti.

Prie pastarojo pavyzdžio apie merginą klube nebegrįšime, nes teiktis jai trečią kartą jau būtų nusižeminimas, kuris rezultato tikrai neatneštų. Sakykime, jūs apsikeitėte telefono numeriais su mergina, tačiau klube ji buvo išgėrusi, jūs nespėjote daugiau pabendrauti, todėl ji jūsų gerai neprisimena. Tokiais atvejais dažniausiai moterys galvoja: „…tiksliai jo nepamenu, bet lyg pusė velnio toks…“. Pakvietus ją susitikti, atsakymas priklausys nuo jos vertės ir paklausos tarp vyrų: kuo aukštesnė vertė, tuo mažiau šansų, kad ji priims kvietimą (palietėme kitą temą, tačiau šįkart jos neplėsime). Įsivaizduokime, kad ji sutiko.

Pirmasis jūsų pasimatymas nevykęs: buvote blogos nuotaikos, neužtikrintas savimi, mažai kalbėjote, todėl merginai pasirodėte nuobodus ir suirzęs. Tragedija. Būtent dabar ji susidarė blogą pirmą įspūdį ( klube jūsų gerai nepamena ).

Ką daryti, jei mergina jums tikrai rūpi ir norite pataisyti jos nuomonę?

Grįžkime prie pastraipos pradžioje pasakytos minties: jei nauja nuomonė bus įtvirtinta daugelyje kontekstų, pirmas įspūdis pamažu neteks savo galios. Todėl elgtis reikia vadovaujantis pastaraisiais žodžiais. Skirkite merginai dar vieną pasimatymą kitoje vietoje (konteksto keitimas) ir šį kartą būkite savo paties priešingybė lyginant su pirmuoju pasimatymu: žavus, linksmas, įdomus. Dabar merginos nuomonė pasitaisys, tačiau dar gali būti nepakankamai gera, kad pasiektumėte savo tikslą: užkariauti jos mintis. Reikia trečio susitikimo vėl kitoje vietoje, pridėjus įdomios veiklos būtų dar geriau. Galite supažindinti ją su savo draugais (į pasimatymą įsitraukia nauji žmonės – itin stipriai keičiamas kontekstas). Vėl būkite žavus, linksmas ir įdomus. Dabar jos nuomonė bus ženkliai geresnė. Jei viską teisingai atliksite, galbūt prasidės abipusis susižavėjimas. Jei ir toliau nesiseka jos palenkti, toliau kaitaliokite kontekstus, galiausiai nusiveskite ją į pirmojo pasimatymo vietą ir  vėlgi būkite žavus, linksmas, įdomus. Tuomet blogas pirmas įspūdis bus galutinai sutriuškintas.

Kaip minėjau straipsnio pradžioje, pirmo įspūdžio jėga veikia visus žmones. Aktualizavome moters pirmosios nuomonės apie vyrą svarbą, nes ji susidaroma po pirmojo ir svarbiausio žingsnio – pažinties ( su tam tikromis išimtimis, apie tai kalbėjome ). Žinoti šį žmogaus psichologijos fenomeną yra labai svarbu, norint išmokti būti sėkmingam su moterimis. Išvada paprasta: sudarykime gerą pirmą įspūdį ir nereikės jo taisyti įvairiais kontekstų keitimais, nes jis pats tarnaus mūsų sėkmei.

Aramis

Pasimatymas, Patarimai, Straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

  • Krepšelis

  • PRENUMERUOK Tiesiogines Transliacijas

  • >
    Registruokis seminarui!
  • Kaip Pasitikėti Savimi – Turėti Milijardierių Klientų ir Svajonių Moterį