Skype
Rinktis kurti verslą ar dirbti samdomą darbą? - Patrauklusvyras.ltPatrauklusvyras.lt

Rinktis kurti verslą ar dirbti samdomą darbą?

Alfa Pratimas Nr. 2. Rinktis kurti verslą ar dirbti samdomą darbą?

Kaip nusistatyti savo gyvenimo kryptį? Šis Alfa Pratimas tau padės. Pagalvok apie žmones, autoritetus tavo gyvenime. Ką tu žiūrėdamas jauti stipriausią ir diždiausią emociją? Kas Tave labiausiai jaudina? Kuo ši emocija stipresnė, tuo esi arčiau savo krypties ir tavo pašaukimo.

Čia pavardinsiu, kaip klasiką vyrų gyvenime:

 • Sunkumų kilnojimas
 • Grojimas gitara arba būgnais
 • Futbolas, krepšinis, boksas ar kitas kompetetyvus (keliantis varžybas) sportas
 • Verslas
 • Menas
 • Automobiliai

Faktas, kad geriausia rinktis daryti verslą. Bet reikia atrasti kokioje nišoje tai daryti. Kodėl reikėtų rinktis daryti verslą nei dirbti samdomą darbą?

Verslas priverčia bet kokį žmogų rizikuoti. Tačiau atradus nišą, verslas visą tavo energiją mobilizuos į vieną tašką – plėsti verslą, ko nepadarys samdomas darbas. Dirbdamas samdomą darbą savęs pilnai mobilizuoti negali, nes tu dirbi kitam.

Dirbdamas samdomą darbą niekada nesijausi Alfa. Teks susitaikyti ir išgyventi tokias situacijas, kaip hierarchijoje aukščiau esančių žmonių šiknų laižymą ir pataikavimą jiems, dėl to jog bijosi prarasti savo darbo vietą. Viduje nesijausdamas Alfa, tu taip pat prie moters nesijausi toks stiprus, kaip turėdamas savo asmeninį verslą.

Dauguma žmonių galvoja, kad dirbant samdomą darbą yra pastoviau ir saugiau. Taip, bet tik tuomet kai firma yra auganti ir pastovi. Bet atsimink, tu negali jos kontroliuoti. O jei firmai nepasiseka, ji pradeda bankrutuoti.. Kas pirmi nukenčia? Įmonės direktoriai? Klientai? Sekretorė? Nukenčia žinoma visi, pirma įmonės direktoriai, tiek kiti darbuotojai, kurių ofisus išverčia policija, jie gauna baudas, kartais privedama prie to, jog reikia stabdyti veiklą.

Ir kai tai stoja – nukenčia darbuotojai, kurie turi eiti ieškotis kito darbo. O Lietuvoje kaip žinome gauti gerą, geru atlyginimu darbą yra keblu.

Šie darbininkai greičiausiai gali atsidurti ant gatvės, be būsto,be darbo ir be „pinigų uždirbimo“ mąstysenos. Pagalvokime, juk jis visą laiką dirbo samdomą darbą, atlikdavo kaip robotas pavestas jam užduotis, tai kokio velnio pas jį bus „verslininko mąstymas“?

Nuosavas verslas ugdo „verslininko mąstymą“. Ir tu turėdamas savo verslą esi saugesnis. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad nuosavas verslas – tai vaikščiojimas ant adatų. Gerai, tau nepasiseks, bet tavo „smegeninė“ bus įjungta, tu vienaip ar kitaip bankrutavęs rasi būdų kaip užsidirbti pinigų. Neprapulsi. Afa Vyras kuria savo verslą, o nelaižo kitiems užpakalio.

Kitas asmeninio verslo pliusas tas, jog kviesdamas moterį į pasimątymą, tu ją pakvieti į savo „ratą“. Ji mato kaip tu kažkokioje viekloje turi Alfa Statusą. Jeigu paskui tave jau yra keletas žmonių ir tu jiems vadovauji, tu jau įgyni alfa statusą. Tai „įjungia ir veža“ moteris. Tu turi galios. Tavo šancai su ja permiegoti išauga.

Turėdamas asmeninį verslą niekada nemirsi dvasiškai. Taip. Ką tai reiškia? Vyras, kuris neturi saviraiškos kitur, neišreiškia savęs, neglai niekam vadovauti, niekada nesijaus Alfa. Jis jausis Beta. Tai reikš nepasitikėjimą savimi. Jis ne tik per mėnesį uždirbs tik fiksuotą atlygį, kuris retai kada auga, nebent kai tu to paprašai darbdavio, bet jam ir su moterimis nesieis, taip kaip Alfai. Beta galės būti tik su jo lygio ir žemesnio moterimi.

Tai reikš, jog Beta moteris retai kada pažysta vyrų psichologiją ir leidžia šalią savęs jiems jaustis vyriškai. Beta moteris nemoka taip motyvuoti ir „per aplinkui“ sužaisti, jog vyras „įsijungtų ir mobilizuotųsi“, kaip sugeba Alfa moteris. Tai reiškia, jog tas pats Beta vyras daug lėčiau augs nei Alfa. Po metų šis skirtumas jau bus matomas, po 5 – dar labiau, po 10 metų mes jau nebegalėsime palyginti jų progreso. Alfa bus išaugęs nesveikai. Nes tai jam padėjo šalia esanti Alfa moteris.

Turėdamas asmeninį verslą, tu taip pat turi daug pažinčių. Tai vėlgi kelia tavo statusą ir galią. Jeigu tu turi kažką gero pasiūlyti kitiems, jie tau taip pat turės pasiūlyti. Samdomame darbe tu tik siūlai savo darbo jėgą. Tu neturi sukurto produkto – vertės. Vadinasi dirbant samdomą darbą, tu turėsi siauresnį pažinčių ratą.

Tačiau pasirinktas geras samdomas darbas tave gali daug ko išmokinti, ypatingai jeigu tave supa kolegos, iš kuriųgali daug pasimokinti. Vėliau šias įgytas žinias galėsi panaudoti savo tikslams. Tik tokių darbo vietų – mažuma.

Kartais samdomu darbuotoju yra būti super… bet reikia save teisingai pozicionuoti. Pateikti save kaip specialista (contract killer). Visi gerbia ir bijo vadovauti. Direktoriai milioninių kompanijų žiūri kaip i lygiavertį. Kažkas nepatinka – apsisuki ir išeini su pinigais tiesiog (Victor Dolud mintis).

Mums patiems pasirinkti kokiu keliu eiti. Ten kur lengva – eina dauguma. Kažkas turi kurti verslus, visi to neglai daryti, kažkas turi dirbti samdomus darbus ir t.t. Svarbu daryti tai kas tau patinka ir šiuo momentu atrodo geriausia.

Šokėjas

Gyvenimo būdas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

 • Krepšelis

 • PRENUMERUOK Tiesiogines Transliacijas

 • >
  Registruokis seminarui!
 • Kaip Pasitikėti Savimi – Turėti Milijardierių Klientų ir Svajonių Moterį