Skype
Studentų įkurtas verslas Vokietijoje ir skaudi pamoka - Patrauklusvyras.ltPatrauklusvyras.lt

Studentų įkurtas verslas Vokietijoje ir skaudi pamoka

biznio nutikimaiSveiki, mieli skaitytojai

Su draugu Dovydu (vardas pakeistas) esam studentai. Jau būdami 10-11 klasėj žavėjomės marketingu, kaip užkabint žmogų nupirkt daiktą, kas patraukia jo dėmesį t.t. . Baigę vidurinę gerais balais įstojom į vieną prestižiškiausių Vokietijos universtitetų Hamburge. Mokėdami vokiečių kalbos pagrindus pradėjom ieškot darbo, bet padavėjo ir kiti, lengvai prieinami darbai kirtos su studijų laiku, o geriau apmokamam nepriimdavo dėl patirties stokos. Tai su Dovydu nusprendėm kurti verslą dalyke, kurį išmanom– marketinge. Pradėjom skelbiu.lt ir vokiškuose skelbimuose siūlyt vizualinę reklamą, video maketavimą t.t.. Pradžioje viskas vyko lėtai, po 1-2 apie 70 eurų vertės užsakymus per mėnesį, atrodė neverta aukot laiko, tačiau įdėjom po 200, paskutinių !!tą mėnesį eurų!! į website kūrimą ir tada mūsų firma pradėjo vis greičiau suktis. Jau pirmą savaitę gavom 6 užsakymus, web‘as atsipirko !!po pirmo!! ir dar buvo pliuso, o išvis per tą savaitę uždirbom +- 2000 eurų. Pusę pelno įdėję į reklamas youtube, vokiškam laikrašty, gavom dar didesnį atgarsį, nespėdavom daryt užsakymų. Jau pirmo semestro gale, per mėnesį užkaldavom po 8-12 tūkstančių eurų kiekvienas. Viską dėdavom į tolesnę reklamą ir galų gale išgalėjom nusipirkt ofisą, pasamdėm dar 4 žmones vokiečius ir registravom įmonę (Lietuviška įmonė veikianti Vokietijoj) .

studentu ikurtas ofisas hamburge nuotrauka netikraPo pirmų mokslo metų, išvykom trumpoms atostogoms atgal į gimtinę, ten su šeimom pabuvom, norėjom šiek tiek pailsėti. Maždaug Liepos mėnesio vidury (2013 metai) gavom skambutį iš Klauso, mūsų palikto šefaut firmoj bičo, kuris sakė kuo greičiau grįžti, nes yra didelė galimybė. Kompanija, su kuria bendradarbiavom iki išvažiuojant, nu su ja kūrėm žymaus režisieriaus Uwe Boll‘o filmui reklamą, pasitraukė iš vieno projekto dėl lėšų stygiaus ir mus parekomendavo. Labai apsidžiaugiau išgirdęs tokią naujieną, dar labiau apstulbau sužinojęs, kokį projektą mes gavome. Mum darbo pasiūlė 15 mlrd. Vertės kompanija, kurią turbūt dauguma žinot : „Opel“ . 50 gabalų eurų už tai, kad sutvarkytume video medžiagą, kurią jie bus nufilmavę, paruoštume tekstą ir tiesiog tai atrodytų priimtinai. Apsiime greitai sutvarkėm, ir per savaitę uždirbom viso mėnesio normą. Tada indeksuota įmonės vertė buvo 260 tūkst. Eurų. Tobulėdami savo srityje įsigijom spaustuvę ir dabar nebe tik skaitmeniniu, bet ir realiu, popieriniu marketingu užsiėmėm. Apyvarta padvigubėjo, planavom pirkt butus Hamburgo centre, netoli atrodė ir galimybė įsigyti Ferrari ar Lamborghini .

Tačiau, kaip sakoma, kiekvieną kylantį Gigantą žemyn tempia vyriausybės ir sistemos buldozeris. Suprantat, tuo metu mūsų lėšos iš vokietijos keliaudavo atgal į Lietuvą, dėl bankinių ir ekonominių dalykų. Buvom pradėję planuot įmonės perregistravimą į Vokietiją, kad nereiktų mėtyt pinigų iš vienos šalies į kitą, nes tai kainuoja, mum per pažįstamą buvo viskas sutvarkyta, kad niekas ale nepastebėtų (nieko įstatymus pažeidžiančio, tiesiog spraga, kuria naudotųsi kiekvienas). Kai abu sąskaitoj pasiekėm 250 tūkst. Eurų, kitą dieną gavom laišką iš ambasados, tučtuojau prisistayt į jų atstovybę. Nuvykę ten, gavom kitą laišką, skubiai turėjusį būt pateiktą mum, ten buvo rašoma, kad savaitės bėgį turim grįžt Lietuvon ir apsilankyt visiem iki skausmo pažįstamoj VMI. Kitą dieną susipakavę mantą grįžom į tėvynę. Nežinodami, ko tikėtis, draugelis visą kelią burbėjo, kad čia nieko gero nebus, bet aš vyliausi, kad galbūt, viskas bus OK.

Atvykus į VMI prisistatėme, mums liepė palaukti ir už minutės ar dviejų pasirodė kostiumuotas vyrukas, kuris atrodė išties oriai. Jis prisistatė esąs šios įstaigos vadovas ir liepė sekt į jo kabinetą. Atsisėdus prie jaukiai įrengto kabineto stalo, buvome vaišinami arbata, sausainiais, netgi siūloma prabangaus viskio t.t. Pasijuokėme, karts nuo karto su Dovydu susižvalgydami bei kūno kalba viens kitam pritardami, kad nesuprantam, koks šio vizito tikslas. Tada, po kokių 20 minučių plepėjimo jis paprašė sekretorės nieko neįleist ir netrukdyt. Išėjus tai panelei, jo veidas pasidarė rūstus, jis atsisėdo ant stalo ir žiūrėdamas į mus vanago žvilgsniu ištarė :
– Tai ką ? Biškį šūdą malat ane bahūrai ?
??? Nesupratę tokio staigaus nuotaikų pasikeitimo susižvalgėm su draugeliu ir paklausėm to vadovo (vadinkim jį Darium), ką jis turi omenyje.

-Neužsiimam vaikų žaidimais, jūs ne pirmi ir nepaskutiniai b*bukai, su kuriais susiduriu, ale labai gudrūs bandot visus apipisinėt. – įtūžęs porino Darius. Supratę, kad čia susiję su mūsų komplikuota popierine ir bankine veikla perleidau kalbėjimo estafetę labiau teisėje nusimanančiam Dovydui. Jis paaiškino, kad mūsų veikla pagal įstatymus, offšorais nežaidžiam, net ir jeigu paaiškėtų šitas reikalas pagal tuometinius įstatymus (dabar jau pakeista) mes galim būt baudžiami tik bauda, maksimaliai 2x didesne nei praleisti mokesčiai, kas būtų buvę apie 20 000 eurų.

– Įstatymų man neaiškinat pienburniai, čia, šitoj sistemoj, įstatymas bus, kas aš nuspręsiu, kad bus įstatymas. Jokie jūsų konstituciniai šūdeliai nepadės, viskas gali per savaitę būt sutvarkyta, kad ne tik baudą gautumėt dar ir sėstumėt. – grasino Darelis dūhelis. Na nenustebau, kad jis toks įžūlus leido sau būt, nes mes atrodom 1-2 metais jaunesni nei iš tiesų esam. Bet būdamas gan karštakošis, neatlaikiau ir atistojęs pats pradėjau jam p*st protą, kad man, laisvam žmogui, nieks negrasins, nes teisybė vistiek mūsų pusėj (naivus loxelis buvau) . Nusijuokė Darius ir mum jau išeinant, tarė:
– 20 gabalų ir šita problema tampa istorija, kol kas. Labai geras sandoris, jum suskiam turbūt geriau nieks nepasiūlys, neišgalėsit daugiau *juokias*.

Nusimečiau tašę ir atsakau būčiau jį su*yzdinęs, bet mane sulaikė Dovis, nuramino, pasakė neverta, kad reikia apmąstyt. Tada išeidamas nusispjoviau jam matant ant jo kilimėlio ir lipdamas į nuomotą automobilį taip smarkiai p*sau durelėm, kad išlėkė detalė iš durų. Po savaitės gaunam šaukimą teisman, Darelis sėdėjo tarp klausytojų, prokuroras mum pripaišė mokesčių vengimą, kuris realiai baudžiamas iki 10 metų mūsų apyvartos mastu. ES kažkokiu aktu areštavo mūsų turtą, mus išmetė iš univero, teko grįžt į lietuvą, bylinėtis, po pat to pirmo susitikimo su Darium, skubos tvarka persimetėm po 20 gabalų į savo asmenines, lietuviškas sąskaitas, nusisamdėm gerai parekomenduotus advokatus, kurie darė, ką galėjo ir mum nuimė baudžiamąją atsakomybę, liko administracinė, bet ieškinį padvigubino iki 150 tūkst. Eurų. Prieš galutinį teismo nuosprendį, tiksliau iki jo likus savaitei, su mumis susiekė tas pats Darius, siūlydamas 40 tūkst. Vertą dielą, šįsyk sakė, kad viskas gali dingt it nieko nebuvo. Tačiau dabar jau Dovydas jam pasiūlė susikišt vibratorių į šikną ir padėjo ragelį. Kaip jau turbūt darėsi aišku skaitant, teismą pralošėm, mūsų firmą uždarė, teistumo negavom, bet vokietijoj nebegalim kurt verslo 7 metus. Praradom ofisą, du firmos Volkswagenus, draudimus Vokietijoj, asmenines lėšas, visą turtą Vokietijoj, realiai likom su 4000 eurų, kurie buvo juodai dienai numesti Šiaulių Banke. Vasaros pradžia buvo nekokia, bet dėka nuoširdaus kolegos, kurį pavadinsim M.Gaigant, įstojom į KTU, kur tęsiam panašaus tipo studijas, ką turėjom Hamburge. Abu po biškį vėl judam, bet dabar turėdami patirties, viską darom labiau planuodami į priekį, suprantam, kad visi materialiniai turtai laikini, ypač Lietuvoj, kur niekad nesi apsaugotas, čia arba moki atkatą, arba krenti po ratais.

Linkiu, kad jūsų verslui taip neatsitikų, svarbiausia yra nebijot, mus nors ir sužlugdė, mes realiai nepasimetėm ir toliau kursim, mum tik pakūrė ugnelę viduj. Kad pas jus ta ugnelė rusentų nuo pirmų akimirkų ir nepamirškit TIKRO VYRO NIEKS NENUTEMPS ŽEMYN.

Peace out,
Paulius

Nuo PatrauklusVyras.lt

Netyčiom susipažinom su šiais vyrukais. Ir kai jie mums papasakojo kas jiems nutiko, paprašėme parašyti straipsnį. Iš jų yra ko pasimokyti. Tai, kokią patirtį jie įgijo Vokietijoje yra neįkainojama. Dėkojame Jiems!

Galbūt ir Tau buvo nutikę kažkas panašaus? Jei taip! Parašyk mums! Susisiek https://www.patrauklusvyras.lt/kontaktai

Biznis

1 komentaras

 1. JOnas:

  Tai patirtis Vokietijoje bet absurdas Lietuvoje.
  Reikejo moketi mokescius ir viskas butu ok
  Sekmes

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

 • Krepšelis

 • PRENUMERUOK Tiesiogines Transliacijas

 • >
  Registruokis seminarui!
 • Kaip Pasitikėti Savimi – Turėti Milijardierių Klientų ir Svajonių Moterį